image شبکه اجتماعی:

‌شرکت البرز دماکاران ، نو آوری در صنعت سرمایش

آب از هرچيزي گرانبها تر است ، بدون موبايل مي توان زندگي کرد، بدون ماشين مي توان زندگي کرد، بدون طلا مي توان زندگي کرد و … اما بدون آب بيشتر از چند روز نمي توان زنده ماند و حيات نابود خواهد شد.پس آب از هرچيزي ارزشمندتر و گرانبهاتر از هر گنجي است که روي زمين داريم. فرآيند تصفيه آب بسيار هزينه بر و مشکل است. وقتي يک ليوان آب را روي زمين مي ريزيم بايد فکر کنيم که در همين بندرلنگه خودمان افراد زيادي هستند که از آب غيربهداشتي آب انبارها مي نوشند و شايد در آينده اي نه چندان دور مجبور باشيم آب را به صورت بطري يا گالن هاي بزرگ خريداري نمائيم و حتما هم چنين خواهد شد، چون کمبود آب يک شوخي نيست.واقعا کساني که شيرآب آشاميدني با ارزش را باز مي کنند و ساعت ها با فشار زياد مشغول شستن حياط و ماشين و … مي شوند چطور جواب از بين بردن حق ديگران براي استفاده از آب را به خود و خداي خود خواهند داد؟مهمترين منبع تامين آب باران است که در امور نظافت و شخصي و هم در صنايع بسيار حائز اهميت است و مصرف آب فقط به امور شخصي و مصارف خانگي محدود نمي شود بلکه در صنايع براي خنک نگه داشتن دستگاه ها و موتورها نيز کاربرد دارد.همانطور که مي دانيم دماي کره زمين رو به افزايش است . اين مسئله توازن ميان آب مصرفي و آب مورد نياز را برهم مي زند. بدين ترتيب آب مصرفي بيشتر از ذخاير آبي موجود مي شود. اين عدم توازن علاوه بر اين صنايع کشاورزي را هم تحت الشعاع قرار مي دهد و انسان را از نعمت داشتن آب تصفيه شده و تغذيه مناسب محروم مي سازد.اگر شما در منطقه اي زندگي مي کنيد که کمبود آب دارد خوش شانس هستيد.تقريبا 600 ميليون انسان در 35 کشور جهان با کمبود شديد آب مواجه هستند. پيش بيني مي شود که ظرف پنج سال آينده حداقل 36 ايالت در امريکا به دليلي مسائل مربوط به دما و رشد جمعيت و مشکل مواد زائد با کمبود آب روبروشوند. يکي از تحفه هايي که به خيال عوام از نشانه هاي تمدن و فرهنگ به شمار مي رود، مصرف کردن است تا آنجا که مردم ما خانواده هاي پرمصرف و پرخرج را خانواده هايي با سطح بالا مي دانند. بنابراين کسي که بداند تنها مايه ايي که نمي توان از خارج وارد کرد آب است مي داند که بايد آن را درست مصرف کند. ايران هميشه با کمبود آب مواجه بوده و خواهد بود. ما بايد خودمان را آماده کنيم که با شرايط سخت تر از اين هم مدارا کنيم ، ميزان بارندگي منطقه ما يک سوم ميزان بارندگي دنياست و کشاورزي مهمترين فعاليت ما بشمار مي رود. به همين دليل به آب بيشتري نياز داريم . چراکه 90 درصد آب کشور صرف کشاورزي مي شود . لذا جامعه اي که آب زيادي مصرف مي کند آب بيشتري هم آلوده مي کند. بنابراين صرفه جويي خساست نيست بلکه استفاده بهينه و به اندازه نياز است، و به همين علت فرهنگ صرفه جويي مهمتر از صرفه جويي مي باشد.در پايان چند راهکار اجرايي ساده براي کاهش هدر روي آب و صرفه جويي در مصرف ارائه مي شود :

1- اگرچه توالت و حمام کوچکترين بخش هاي منزل هستند اما حدود 75 درصد آب منزل در اين مکان مصرف مي شود. در يک دوش گرفتن به طور متوسط به مدت شش دقيقه حدود 60 ليتر آب مصرف مي شود. مدت دوش گرفتن خود را به 5 دقيقه يا کمتر کاهش دهيد، از دوش با جريان کم آب استفاده کنيد.

2-بجاي حمام رفتن طولاني مدت ،دوش بگيرد. با دوش گرفتن 2 تا 3 برابر کمتر از حمام رفتن آب مصرف مي شود. در طول مدت حمام حتما در هنگام شامپو زدن به سر و يا شستن بدن آب را ببنديد.

3- شيرهاي آبي که چکه مي کنند را تعمير کنيد . نشتي لوله ها را برطرف کنيد. شير آبي که در هر ثانيه يک بار چکه مي کند سالانه شش هزار (6000) ليتر آب را هدر مي دهد که همين ميزان آب مي تواند آب مصرفي روزانه 40 نفر را تامين کند.

4- از وسايل جديد قطع و وصل آب براي شيرهاي آب خود استفاده کنيد (سنسورهاي الکترونيکي براي قطع و وصل خودکار شيرهاي آب). 5- توالت دشمن آب است ، به طور مثال در امريکا 18 ميليارد ليتر آب تازه براي فلاشينگ (سيفون) توالت مصرف مي شود.

6- از سيفون دوکاره استفاده کنيد (برحسب نوع استفاده از توالت در تکنولوژي جديد تا 67 درصد نسبت به توالت هاي قديمي در مصرف آب صرفه جويي مي شود) و يا از سيفون هاي با حجم تانکر کوچکتر استفاده کنيد

7- اگر در تابستان مي خواهيد آب سرد ميل کنيد شيرآب را به مدت طولاني باز نگذاريد تا سرد شود بلکه هميشه يک بطري آب در يخچال داشته باشيد

8- در موقع مسواک زدن، آب را بيهوده باز نگذاريد. در هر دقيقه 10 ليتر آب به همين دليل به هدر مي رود . قبل از مسواک زدن يک ليوان آب با خود ببريد و با آن دهان خود را بشوييد.

9- در زمان شستن ميوه ها آب را باز نگذاريد . ظرفي را پر از آب کنيد و ميوه را در آن بشوييد و سپس آبکشي کنيد.

10- کتري را به اندازه مورد نياز آب کنيد.

11- هنگام شستن ظرف ها ، آب را بيهوده و با فشار زياد باز نگذاريد. متاسفانه وسواس بسياري از خانم ها در شستن ظرف و لباس ها و کلا شستشوي زياد در منزل باعث هدر روي بسيار زياد آب است.

12- براي شستن ظروف با مايع ظرفشويي غليظ بايد آب زيادي مصرف کرد. از مايع رقيق شده ظرفشويي استفاده کنيد.

13- آب هايي که از شسشتوي ميوه ها و سبزيجات بجاي مانده را دور نريزيد، آنها را به گلدانها و باغچه ها بدهيد. باغچه ها و گلدان هايمان را با آب درون لوله آبياري نکنيم

14- باغچه خانه را در طول روز آبياري نکنيد و اين کار را به بعد از ظهر موکول کنيد تا آب بخار نشود. ميزان آبي که هر شخص در موقع آبياري يک ساعته باغچه هدر مي دهد مي تواند مصرف روزانه يک خانواده چهارنفري را تامين کند.

15- تا زمانيکه به اندازه کل گنجايش ماشين لباسشويي لباس کثيف نداريد از ماشين لباسشويي استفاده نکنيد. يک بار استفاده از ماشين لباسشويي با کل ظرفيت کمتر از دوبار با نصف ظرفيت آب مصرف مي کند.

16- در هنگام شستشوي اتومبيل به جاي استفاده از شيلنگ آب از سطل آب استفاده کنيد.

17- بجاي کاشت چمن يا درخت در محيط هاي غير ضروري که زياد آب مي خواهد از برگ هاي سبز (پاپتيال) که آب نمي خواهد بکاريم و پاي درختان خانه و درختان جلوي خانه در خيابان از گوني و پوشال استفاده نمائيم تا مانع تبخير آب شوند.

 

 

کلمات کلیدی : خرید آبسردکن ، خرید آبسردکن صنعتی ، خرید آبسردکن البرزدماکاران ، خرید آبسردکن آدمک ، خرید آبسردکن صنعتی آدمک ،